Pielęgnacja twarzy krok po kroku. Jak dbać o cerę w 6 prostych punktach?

Pielęgnacja twarzy krok po kroku. Jak dbać o cerę w 6 prostych punktach?

Codzienna pielęgnacja twarzy jest niezwykle ważna, jeśli chcemy cieszyć się pełną blasku, odżywioną skórą przez wiele lat. Wbrew pozorom nie jest ona bardzo czasochłonna i skomplikowana. Wystarczy stosować się do tych 6 kroków, by cera odwdzięczyła nam się zdrowym wyglądem.

1. Demakijaż

Jest to krok niezbędny przy wieczornej rutynie, szczególnie, gdy na co dzień chodzimy w makijażu. Jeśli nie używamy kosmetyków kolorowych, wciąż nie warto go pomijać. Używanie produktów do demakijażu pozwoli rozpuścić wstępnie zanieczyszczenia, które w ciągu dnia zebrały się na skórze. Demakijaż dobrze jest wykonywać olejami, które nie tylko delikatnie rozpuszczają makijaż, ale pozostawiają skórę odżywioną.

 Olejek do demakijażu Oleum     Olejek do demakijażu Kalahari Pure


2. Oczyszczanie

Ten krok pozwala na dokładniejsze oczyszczenie skóry twarzy, a także usuwa pozostałości produktu użytego do demakijażu. Ten krok jest niezbędny także przy porannej rutynie, ponieważ pozwala usunąć resztki kosmetyków używanych przed snem oraz zanieczyszczenia, które osadzają się na twarzy przez kontakt z poduszką (jest to nieuniknione, chyba, że codziennie wymieniamy poszewki ;)). Takie oczyszczanie można wykonywać żelami, piankami lub dedykowanymi do mycia twarzy mydełkami.

Mydło pomidorowe  Mydło Herbarium

3. Złuszczanie

Tego kroku nie wykonujemy codziennie. Dobrze jest wykonać peeling 2-3 razy w tygodniu, a nawet rzadziej w zależności od potrzeb i wrażliwości skóry. Ten krok pomaga usunąć zrogowaciały naskórek i głębiej ukryte sebum. W skutecznym złuszczaniu pomogą peelingi mechaniczne lub enzymatyczne. 

Pasta czyszcząca  Puder myjący Nie bądź troll

4. Tonizacja

Tonizacja to nic innego jak przywracanie skórze właściwego pH po oczyszczaniu. Skóra ma kwaśny odczyn, a kosmetyki do oczyszczania najczęściej zasadowy. Dlatego krok ten jest niezbędny dla zachowania zdrowej cery. Tonizację można wykonywać tonikiem lub hydrolatami 

Hydrolat oczarowy

5. Odżywianie

Tego kroku nie musimy wykonywać przy każdej pielęgnacji twarzy. Odżywianie można zastosować raz na kilka dni, by dostarczyć skórze bogatszą i bardziej skoncentrowaną formułę składników odżywczych. Idealnie sprawdzą się tutaj maseczki, sera, eliksiry.

Eliksir odżywczy  Eliksir Plantago  Eliksir Symphytum

6. Nawilżenie

Ostatnim, ale jakże ważnym krokiem jest nawilżenie skóry twarzy. Do porannej rutyny warto wybierać kremy, które łatwiej się wchłaniają, nie pozostawiają warstwy pod makijażem. Za to na noc możemy położyć na twarz krem tłustszy, bardziej treściwy. Jednak dobór właściwego kosmetyku zależny jest od potrzeb naszej skóry i jej rodzaju. Innego kremu użyjemy w przypadku cery tłustej, innego w przypadku suchej czy mieszanej.

Na tym etapie trzeba zadbać również o nawilżenie okolic oczu i ust. Pomogą w tym produkty o delikatniejszej formule, przeznaczone właśnie do pielęgnacji tych wrażliwszych miejsc.

Krem do twarzy For You Fusion  Krem Achillea  Krem Krasnoludzki

Żel po oczy Uwaga! Granat  Balsam do ust wiśniowy